Jak połączyć serwisy społecznościowe

Serwisy społecznościowe już na dobrze usadowiły się w codziennym życiu Polskiego internauty. Co rusz pojawiają się nowe. Mając kilka kont, publikowanie informacji staje się co raz bardziej czasochłonne. Po kilku godzinach, udało mi się zautomatyzować cały proces. Wybrałem najpopularniejsze serwisy:

 

 

  • Facebook
  • Flacker
  • Blip
  • Twitter
  • Nowe posty ze strony internetowej (cach.pl)

Dzięki połączeniu publikując informację na jednej stronie, jest ona automatycznie przekazywana wszystkim pozostałym.

A co z blogiem?
Informacje o każdym nowym poście są publikowane na wszystkich serwisach. Dodatkowo, na Facebooku wyświetla się miniaturka (niestety tu pojawia się problem. Przy tak ułożonym schemacie o nowym poście pojawia się na Facebooku podwójnie. Raz, jako import z Twittera, raz jako miniaturka. Nie doskwiera to za bardzo, jednak mam nadzieję w przyszłości znaleźć rozwiązanie.)

Tworzymy sieć By wprowadzić informację do systemu publikuję wiadomość na Twitterze. Co dalej?

  • Twitter -> Flaker – Flaker posiada w swoich opcjach możliwość zbierania informacji z ogromnej ilości zewnętrznych serwisów, jednym z nich jest Twitter. Zaloguj się do swojego konta i w opcjach->”Dodaj/edytuj serwisy” znajdź na liście Twittera, po czym wpisz w nim swój nick lub nazwę kanału.
  • Twitter -> Blip – Blip ma możliwość pobierania automatycznie wiadomości z Twittera, jednak funkcja jest na razie w trakcie testów i działa z różnym skutkiem. Mi każdą pobraną wiadomość wyświetlało 4 do 10 razy. Jest jednak masa stron, które potrafi wysyłać informacje na Blipa. Jedną z nich jest rss2blip.pl, który dzięki RSS potrafi pobrać informację niemal z każdej strony. Wejdź na rss2blip.pl, zaloguj się używając swoich danych z Blip’a, wpisz adres kanału RSS Twojego Twittera (link znajduje się z prawej na stronie profilu Twittera, jest mała ikonka, z które można pobrać adres), wybierz częstotliwość pobierania informacji i już.
  • Twitter -> Facebook – w tym wypadku miałem spory problem. Na Facebooku krąży spora liczba aplikacji integrujących z Twitterem. Przetestowałem kilka, ale żadna nie działała jak trzeba. W końcu użyłem apps.facebook.com/twitter. Najważniejsza funkcja, to możliwość automatycznego pobrania informacji z Twittera i opublikowania jej jako status. Jeśli nie możesz wejść na stronę aplikacji… poczekaj. Mi się udało dopiero po 2 dniach. Zwyczajnie wyskakiwały jakieś błędy, ale jeśli już raz uda Ci się ją uruchomić, problemów więcej nie ma.
  • Strona internetowa (cach.pl) -> Twitter – Do tego połączenia wykorzystuję kanał RSS nowych postów. Twitter sam w sobie nie potrafi pobierać z niego informacji. By to zrobić, podobnie jak przy Blipie, trzeba skorzystać z zewnętrznego serwisu. Jest to twitterfeed.com. Po rejestracji należy wybrać do jakiego serwisu chcemy wysyłać informacje z naszego RSS’a. Może to być Twitter lub Facebook. W wypadku omawianej sieci wybieramy Twittera. Po kliknięciu na Create Feed pojawi się możliwość logowania na konto Twittera. Po wpisaniu danych wystarczy jeszcze tylko wstawić w okienko adres RSS’a i nadać mu nazwę. Po opublikowaniu nowego posta, TwitterFeed opublikuje skrót i link na Twitterze.
  • Strona internetowa (cach.pl) -> Facebook — Jeśli wykonasz krok w poprzednim punkcie na Twitterze pojawia się skrót i link do najnowszego postu. Zgodnie ze schematem, informacja pojawi się automatycznie jako status na facebooku. Twitter ma w założeniu publikować informacje do 140 znaków. Mało. Na potrzeby facebooka najlepsza byłaby publikacja skrótu, z miniaturką. Pomoże w tym aplikacja BlogNetworks. Możesz w niej dodać swój blog, a skrót nowych postów razem z miniaturką i linkiem pojawi się na Twojej ścianie. Ciekawostką jest to, że im więcej osób będziesz w aplikacji obserwujące Twoje posty, tym częściej będą pobierane informacje z bloga.


 

Co myślicie o takiej automatyzacji? Może można zrobić ją lepiej? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

 

 


Ten wpis został opublikowany w kategorii Proces marketingu i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *